Robotika
   Aktualitātes
   No vēstures
Dalībniekiem
   Disciplīnas un noteikumi
   Resursi
Galerija
   Foto
   Video
Organizatori
   Par organizatoriem
   Kontakti
 
 

Disciplīnas un noteikumi

Latvijas Robotikas Čempionāts norisināsies šādās disciplīnās:

  • Line Follower
  • Folkrace
  • Mega Sumo
  • Mini sumo
  • LEGO Sumo
  • iRobot Sumo
  • Freestyle

Arī šogad būs iespēja piedalīties divās klasēs:

  • skolēni, kur piedalās skolas vecuma robotikas entuziasti
  • visi pārējie, kas vairs nav skolnieki

Pieteikties sacensībām  - šeit.

Disciplīnu sīkākus aprakstus un nolikumus skatiet zemāk. 


Mini sumo

mini sumoTradicionālā japāņu sumo cīņa robotu izpildījumā. Sacensību ringā spēkiem mērojas divi sumo roboti, zaudētājs ir tas, kurš zemei ārpus ringa pieskaras pirmais. Atšķirībā no 3k sumo robotimiem, šo svara ierobežojums ir 0,5 kg, bet horizontālo dimensiju - 10x10 cm.

Mini sumo robotu disciplīna savu uznācienu uz Baltijas robotu sacensību skatuves piedzīvoja 2008. gada 13. septembrī Rīgā notikušajās sacensībās Baltic Robot Sumo 2008, kur dalību ņēma 5 mini sumo roboti.

Šīs disciplīnas robots izmaksā ievērojami mazāk nekā 3 kg sumo robots, tāpēc mini sumo robotu disciplīna savā veidā ļauj sumo robotu sacensības padarīt pieejamākas interesentiem.

Nolikums pieejams šeit.


LEGO sumo

lego_sumo

LEGO Sumo tiek veidots no LEGO robota konstruktora. Uz to attiecas tādi paši noteikumi kā mini sumo, taču tam atšķiras maksimālais izmērs un svars. Robots nedrīkst pārsniegt 15 x 15 cm izmēru un tam ir jābūt ne vairāk kā 1000 gramus smagam. Augstums nav ierobežots.

Kopējie sumo noteikumi šeit.


IRobot sumo

roomba sumo Sumo robotam par pamatu tiek izmantots putekļusūcējs robots Roomba, ko dalībnieks cenšas pārveidot par cīņas robotu. Šī sacensību disciplīna tiek nodrošināta sadarbībā ar iRobot pārstāvjiem Latvijā SIA "Terra Virtuala".

Lai iegūtu Roomba robotu vārveidošanai par sumo cīņas robotu, piesakieties pie sacensību organizatoriem, rakstot uz robotikas.klubs[at]gmail.com.

Nolikums pieejams šeit.


Mega sumo

3kg sumoTradicionālā japāņu sumo cīņa robotu izpildījumā. Sacensību ringā spēkiem mērojas divi sumo roboti, zaudētājs ir tas, kurš zemei ārpus ringa pieskaras pirmais. Šīs disciplīnas suo robotiem svara ierobežojums ir 3 kg, bet horizontālo dimensiju - 20x20 cm.


Nolikums pieejams šeit.

 


Līnijas sekotāji

linijas sekotajsRoboti, kuriem jāspēj sekot uz balta fona uzzīmētai melnai līnijai. Vērtēšanas kritērijs - laiks, kādā tiek veikta trase.

Nolikums pieejams šeit.

 

 


Freestyle

lego_sumo

Freestyle kategorijā var demonstrēt savus robotikas sasniegumus. Dalībniekam jāsagatavo neliels stāstījums par sava robota funkcijām un pielietojumu. Roboti tiks vērtēti galvenokārt pēc sarežģītības, inovatīvās pieejas un tehniskā izpildījuma.

Nolikums pieejams šeit.

 

 

 

 


Folkrace

folkraceFolkreisā, 3-4 roboti autonomi sacenšas trasē, kurš ātrāk veiks 3 trases apļus. Robotiem ir jāspēj noturēties pareizajā braukšanas virzienā, kā arī pielāgoties trases šķēršļiem. Sacensību norise ir apskatāma Igaunijas robotikas sacensībās ROBOTEX uzņemtajā video.

Nolikums pieejams šeit.

 

 


Lai pieteiktos sacensībām, aizpildiet veidlapu - šeit.
Jautājumu gadījumā var rakstīt uz e-pastu: robotikas.klubs@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seko sociālajos tīklos: